شرکت ایران گداخت واحد تولیدی صنعتی است که در شهرک صنعتی جی واقع در شرق شهر اصفهان قرار دارد. این شرکت سال 1363 تأسیس شده و در آغاز ، کار خود را با گرفتن سفارش ریخته گری شروع نمود ، در زمان جنگ تحمیلی بنا بر سفارش ارگاهنای دولتی خط تولید آن به تولید پوسته ی خمپاره اختصاص یافته بود . بعد از جنگ تحمیلی با توجه به مذاکرات و قراردادهای منعقده که با شرکتهای خارجی از جمله شرکت های ایتالیایی نموده است خط تولید به ساخت واتر پمپ اتومبیل های سواری ، پیکان دولوکس ، پیکان کار و همچنین واتر پمپ رنو اختصاص یافته است .

سپس این شرکت به گسترش کار خود در زمینه تولید قطعات آلومینیومی انواع خودرو ها سواری و سنگین به فعالیت ادامه داده است و در حال حاضر انواع واترپمپ های تولیدی این واحد از قبیل واتر پمپ پیکان ، پژو و پراید در خط تولید شرکت ایران خودرو و سایپا مورد استفاده قرار می گیرد . 
کلیه محصولات تولیدی این شرکت منطبق بر استاندارد های جهانی تولید و دارای گارانتی می باشد . هدف شرکت بر اساس جلب اعتماد و رضایت مشتریان از طریق ارایه محصولات منطبق بر خواسته های آن ها شامل کیفیت مطلوب و تحویل به موقع پایه گذاری گردیده است .

سایت تولیدی شرکت در مساحتی بالغ بر 2000 متر مربع شامل سالنهای : ماشین کاری ، ریخته گری و مونتاژ و انبار و همچنین قسمت آزمایشگاه  می باشد .

سالن ریخته گری شامل دستگاههای دایکاست ، کوره ،شات پلاست و دستگاه سنگ و دریل می باشد

همچنین در سالن ماشین کاری دستگاههای فرز CNC و دستگاههای های تراش مخصوص و دستگاههای دریل فرآیندهای تراش را انجام می دهند .

سالن مونتاژ نیز شامل دستگاههای پرس هیدرولیک ، دستگاه های تست عملکرد نشتی و دستگاه شرینک پک میگردد .

 وآزمایشگاه دارای دستگاههای تست عملکرد  محصولات بوسیله تجهیزات آزمایشگاهی و دستگاههای تست خاصی که شرایط موتور ماشین را شبیه سازی کرده می باشد.

همچنین دفتر کنترل کیفت (QC) در سالن ماشینکاری واقع است و ابزار های کنترلی و مدارک مربوطه در آن قرار دارند ، پرسنل کنترل کیفیت شامل بارزس کیفیت و مدیر کنترل کیفیت می باشد و بطور کل پیاده سازی کیفیت در سه سطح اپراتور ، بازرس کیفیت و مدیر کیفت انجام می شود در سطح اپراتوری مربوط به اندازه گیری های اپراتورها در حین تولید می شود ، در سطح بارزرس کیفی مربوط به کنترلهای شروع و در حین تولید می گردد و کنترلهای مدیریتی نیز در رأس کنترلهای جاری انجام می گردد و داده های بدست آمده و ثبت شده از آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد .